Matematika versenyek a Bocskaiban 2021/2022

Az idei tanévben számos matematika versenyen vehettünk részt, igaz néhánynak a lebonyolítása kicsit változott a néhány évvel ez előttiekhez képest. Általában igaz, hogy az országos versenyekre az Alsós Nevelési Munkaközösséggel közösen adjuk be a jelentkezéseket az intézményi regisztráció miatt. Tanulóink és felkészítő tanáraik igen lelkesen és sok energiát befektetve készülnek a kihívások teljesítésére.

A következőkben az idei tanév versenyeit olvashatjuk, terjedelmi okokból csak a legjobb eredményeket sorolva.

Bolyai Matematika Csapatverseny

A verseny iskolánkban komoly hagyománynak örvend, megyei fordulóját mi szoktuk megrendezni. Jelen tanévben még minden versenyző a saját iskolájában versenyzett, ezért csak a Bocskaisok gyűltek össze az Óvoda utcán, 2021. október 15.-én. A versenyre idén 32 felsős és 28 alsós tanuló jelentkezett. A felsősök legjobb megyei eredményei:

 • 5. évfolyam
  • 4. hely (101p): Szabó Donát, G. Nagy Bernát, Csősz Márk, Csóka Tamás (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 21. hely (88p): Nagy Levente Ágoston, Kovács Bálint, Pálóczi Csaba, Geier Noémi (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 6. évfolyam:
  • 24. hely (90p): Varga Lajos, Dráviczki Lajos, Sónyák Norbert, Pál-Kovács Patrik (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 7. évfolyam:
  • 31. hely (72p): Girus Brigitta, Seres Ármin, Kéki Bálint, Nagy László
   (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 8. évfolyam:
  • 10. hely (91p): Csiszár Péter, Urbán Péter, Szakál András, Oborzil Ádám
   (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)

 

 

BIG Matematikaverseny

A versenyt a hajdúböszörményi Bocskai Gimnázium szervezi megyei szinten, 7-8. osztályos tanulók számára. A versenyfeladatok a központi felvételi feladatain alapulnak. Legjobb megyei eredményeink:

 • 7. évfolyam
  • 31. hely: Nagy Kristóf Dániel (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 8. évfolyam:
  • 7. hely: Urbán Péter (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 14. hely: Szakál András (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 29. hely: G Nagy Donát (felkészítő tanár: Jámborné Murvai Mária)

Kockák Hete 10.0

A versenysorozatot a mi iskolánk rendezi, immár 11. éve, bár a tavalyi tanévben nem sikerült a járványhelyzet miatt megvalósítani, így az idei versenyünk ténylegesen a 10. volt, Szücs Mihály projektvezető irányításával. Szokásunkhoz híven hívtuk a környék iskoláit is, azonban egyenlőre csak kevesen kapcsolódtak be a versenysorozatba. A különböző versenyszámokba (logikai, alapműveleti, rejtvényfejtő, akadályverseny) körülbelül 370 nevezés érkezett be. Az eredményhirdetést az Óvoda utcán tartottuk ünnepélyes keretek között.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Hagyományosan intézményünk rendezi a verseny területi fordulóját ám a járványhelyzet miatt tavaly minden tanuló a saját iskolájában írta meg a feladatsort, ez a rendszer pedig idén is maradt. A versenyre végül összesen 57 tanulónk nevezett, akik minden egységünket képviselték. Az idén megyei szinten nagyon előkelő eredményeket sikerült elérni, egy tanulónk még az országos döntőbe is bejutott.

Az egyéni verseny megyei eredményei szerint rangsorolást kapott tanulók, felső tagozat:

 • 5. évfolyam
  • 3. hely (106p): Kiss Flóra Anna (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 8. hely (100p): Kovács Bálint (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 22. hely (90p): Szabó Donát Attila  (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 6. évfolyam:
  • 51. hely (85p): Nagy Lili Emilia (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 7. évfolyam:
  • 48. hely (93p): Király Anita (felkészítő tanár: Bimba Mónika)
 • Idén újdonság volt a megyei döntőben, hogy az egyéni eredmények alapján csapat sorrendet is megállapítottak az iskola 3 legeredményesebb tanulójának eredményét figyelemebe véve. A megyei csapatversenyben iskolánk 5. évfolyamos tanulói - Kiss Flóra Anna (5.a), Kovács Bálint (5a), Szabó Donát (5.b)megyei első helyezést értek. Felkészítőjük Józsi-Tóth Magdolna.
 • A versenyen idén a legjobb eredményünket az a Kiss Flóra Anna (5.a), érte el aki a múlt évben is az iskola legjobbja lett. Idén bejutott az országos döntőbe, ahol 118. helyezést szerzett, Józsi-Tóth Magdolna felkészítése segítségével.

 Alapműveleti Matematikaverseny

A versenyt az idén szintén úgy tartották, hogy a versenyzők a saját iskolájukban írták meg a megyei fordulót. A versenyre az iskolánk összesen 50 főt nevezett az Óvoda utca, Iskola utca és Polgári utca képviseletében.

 • 5. évfolyam
  • 15. hely (24p): Kiss Flóra Anna (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 25. hely (19p): Szabó Donát Attila (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 43. hely (15p): Kelemen Kincső (felkészítő tanár: Urbánné Dobos Erzsébet)
 • 6. évfolyam:
  • 41. hely (11p): Pál-Kovács Patrik (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 7. évfolyam:
  • 40. hely (13p): Pálóczi Réka (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 41. hely (13p): Farkas László (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 42. hely (13p): Pálmai János (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 8. évfolyam:
  • 29. hely (19p): Szakál András (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 37. hely (14p): G Nagy Donát (felkészítő tanár: Jámborné Murvai Mária)

Medve Matek

A Medve Szabadtéri Matematika Csapatverseny nagy népszerűségnek örvend tanulóink körében, melynek megrendezésében komolyan bíztunk. A versenyt idén a hagyományos formában rendezték meg, a Debreceni Egyetem területén, ahol csapataink mobiltelefonos applikáció segítségével versenyezrek. Iskolánkból összesen 66 diák nevezett, három fős csapatokat alkotva, tanulóink az Óvoda utcai és idén előszőr, a Magyar utcai egységeinkből kerültek ki – a versenyről írt beszámolójukat ide kattintva olvashatjuk.  

 • 5-6. évfolyam „Medvebocs”
  • 28. hely (Ezüst rang): Csontos Petra, Juhász Nóra, Kovács Dorottya (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
  • 38. hely (Ezüst rang): Szabó Donát, Csóka Tamás, Szabó Patrik (felkészítő tanár: Józsi-Tóth Magdolna)
 • 7-8. évfolyam „Kismedve”:
  • 39. hely (Ezüst rang): Dombi Regina, Király Anita, Szabó Bíborka (felkészítő tanár: Bimba Mónika)
  • 74. hely (bronz rang): Magyar Vivien, Bereczki Annamária, Varga Péter (felkészítő tanár: Urbánné Dobos Erzsébet)

 

Gratulálunk a versenyek részvevőinek és felkészítő tanáraiknak, a további munkájukhoz sok sikert kívánunk!

Petrus Tamás

Munkaközösség vezető

Kiegészítő információk