2. Hajdúnánási Pedagógiai Napok
- Részletek
- Közzétéve: 2012. november 26. hétfő, 21:17
- Írta: Tóth Imre
- Találatok: 3351
2012 november 30-án és december 1-jén immár második alkalommal a Hajdúnánási Pedagógiai Napok keretében az érdeklődőknek részvételi lehetőséget biztosítunk az alábbi előadásokon, foglalkozásokon, melyre az online regisztráció ITT lehetséges! (Kérem iskolánk dolgozóit, hogy ők péntek reggeltől jelentkezzenek!)
November 30.: Konferencia
Helyszín: Kéky Lajos Városi Művelődési Központ színházterme (Köztársaság tér 6.)
14.00: Megnyitó
A konferenciát megnyitja, Szabóné Marth Éva, a Hajdúnánás Városi Önkormányzat képviselője, a Művelődési, Oktatási, Ifjúsági, és Sport Bizottságának elnöke
Előadások:
14.15: "Ami a tankönyvekből kimaradt, de a gyerekek jobban tudják."
Előadó: Dr. Zacher Gábor főorvos, toxikológus
15.46: Szünet
16.00: Szorongás, konfliktuskezelés.
Előadó: Kapics Noémi, a szakszolgálatunk dolgozója
16.00: "Lehetőségek az iskolaátszervezésre január 1. után.",
Előadó: Almádi Krisztina, EMKA szakmai vezetője.
Helyszín: a művelődési központ TIT-terme (emelet)
December 1.
Bemutató foglalkozások, óramegbeszélések, előadások, módszertani börze.
Az előadásokra csak a jelentkezési felületen megadott és a részvételi szándékukat a jelentkezési űrlap kitöltésével jelző kollégák vehetnek részt, mivel a bemutató óra és a megbeszélések helyszínén a férőhely korlátozott.
A részletes program:
1. Az erdő életközössége, avagy amiről az őszi erdő mesél?
Téma: Tantárgyi koncentráció lehetőségei környezetismeret órán
Helyszín: Baross u. 11./A
Órát tartja: Kovács Mónika
Évfolyam/csoport: 2. e
Tantárgy: Környezetismeret
Az órát követő program: 8.45 ? 9.30: Óramegbeszélés
9.30 ? 10.30: A DIFER mérés eredményei, fejlesztési lehetőségek;
Nagy Jánosné óvónő előadása
2. Körperteile und Personenbeschreibung
Téma: Digitális kompetencia fejlesztése
Helyszín: Baross u. 11./A
Teremszám: németterem
Órát tartja: Papp Imréné
Évfolyam/csoport: 6. g
Tantárgy: Német
Az órát követő program: 8:45 - 9:30: Óramegbeszélés
9:45 - 10:30: Korreferátum: IKT- eszközök használata nyelvi órákon (Vargáné Jámbor Ildikó)
3. Árpád-házi királyok
Téma: Differenciált képességfejlesztés
Helyszín: Óvoda u. 2.-10.
Teremszám: 107.
Órát tartja: Demeterné Vajda Piroska
Évfolyam/csoport: 6. d
Tantárgy: Történelem
Az órát követő program: 8.45-9.30:Óramegbeszélés
9.45-10.30 Korreferátum. A differenciált képességfejlesztés.
Módszertani ötletbörze
4. A Pitagorasz-tétel alkalmazása
Téma: -
Helyszín: Óvoda u. 2.-10.
Teremszám: 106.
Órát tartja: Szabó Attila
Évfolyam/csoport: 8. b, c
Tantárgy: Matematika
Az órát követő program: 8.45-9.30: Óramegbeszélés
9.45-10.30: matematikai-informatikai játékok a tanórákba építve (ötletroham)
5. A térkép
Téma: Tájékozódás a térképen
Helyszín: Óvoda u. 2.-10.
Teremszám: 104.
Órát tartja: Józsi-Tóth Magdolna
Évfolyam/csoport: 5. b
Tantárgy: Természetismeret
Az órát követő program: 8.45-9.30: Óramegbeszélés
9.45-10.30: A természettudományos tantárgyak alakulása a kerettantervben
6. Tanulásmódszertan
Téma: Az értelmes és hatékony tanulás módszerei
Helyszín: Polgári u. 71.
Teremszám: biológiaterem
Órát tartja: Löfcsikné Rékasi Ilona
Évfolyam/csoport: 6. e
Tantárgy: Tanulás tanítása
Az órát követő program: 8.45-9.30: Óramegbeszélés
9.45-10.30: Korreferátum és módszertani ötletbörze