Üzemlátogatás Karcagon

Március 9-én Debrecenből érkezett egy busz, hogy elvigyen bennünket egy üzemlátogatásra, Karcagra. A programban 20 fő vett részt, iskolánk minden intézményegységéből.
Ez az utazás úgy valósulhatott meg, hogy iskolánk bekerült a „Szemléletformálás iskolák és hulladékgazdálkodó vállalkozások helyi együttműködésével” című programba.


A szakszerű üzemlátogatás a Karcagi Elektronikai Hulladékfeldolgozó Kft-nél történt, ahol az 1,5 órás program keretében betekintést nyerhettünk a cég tevékenységébe, megismerkedhettünk a hulladékgyűjtés és felhasználás folyamatával.
Először a fémfeldolgozóban voltunk, ahol megtudtuk, hogy egy hónapban 3 hétig csak hűtőgépeket dolgoznak fel. A további egy hétben pedig a többi elektronikai cikket. Ilyen fémfeldolgozó üzem Magyarországon csak Karcagon van. Sok érdekes dolgot hallottunk, csak a szaggal nem voltunk megelégedve.
Az üzemlátogatás második része egy szemétfeldolgozóban folytatódott, ahol a szemét szétválogatását követhettük nyomon.
Délben indultunk vissza Hajdúnánásra. Örülünk, hogy részt vehettünk ezen az üzemlátogatáson és köszönjük a lehetőséget kísérőtanárainknak.


Bakó László
6.a


Kiegészítő információk